Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý,již méně náročný díl

9. 2. 2008

 

   Další den ráno se Sirius probudil naštěstí bez kocoviny. Jeho rodiče jim hned při snídani oznámili že dnes pořádá nějaká rodina ples a my jsme na něj pozvaní. ,,Odpoledne jdeme na Příčnou ulici! Ve tři hodiny buďte pod schody,přesně,“ podívala se paní Blacková po všech přítomných nezletilých kouzelnících.
   Bella se pomalu zvedla ze židle,Sirius si toho všiml protože na něj zbylo místo naproti ní. Nejspíš jí nepotkalo štěstí rána bez kocoviny. Hold,těžká jsou rána opilcova! Sirius se na chvilku zamyslel jestli má být milosrdný a dát jí ,,Rosmetin dryják proti kocovině“ nebo se na ní vykašlat. Nejspíš na něj ještě stále působil alkohol,rozhodl se totiž že dá Bellatrix lék. Včerejší rozhovor měl v paměti celý a divil se že proběhl celý bez hádek. Ale hold o prázdninách dokázal vyjít i s Cissou,musel! Zbytečné problémy si nechtěli dělat,takže se ve druhém ročníku dohodli že ve škole se budou chovat tak jak uznají za vhodné,ale v domě se budou tolerovat.

   ,,Bellatrix! Pojď se mnou,prosím,“ zastavil svou sestřenici na odpočívadle. ,,Co chceš?“ Následován Bellatrix došel do pokoje a z kufru vytáhnul asi deset lahviček s lektvary.
,,Nejez po tom aspoň dvě hodiny,jinak to nebude mít ten správný účinek!“ poradil jí Sirius když si Bella flakónek prohlédla. Chladně poděkovala a odešla do svého pokoje.
   Okolo desáté hodiny se Tichošlápek rozhodl jít do knihovny. Dostihla jej nuda a on si vzpomněl na hordu učení kterou měl v kufru,a kterou by měl do konce prázdnin vypracovat! Ačkoliv byla knihovna plná černé magie,našel tam i pár knížek o přeměňování které se mu právě hodily. Byly až v zadu v nepoužívaných regálech! Podle knihovny,poznáš povahu rodiny!

   Nebylo ještě ani poledne a do knihovny se s tichým ,,Puf!“ přemístil Krátura. ,,Oběd,pane! Vaše matka Vás volá,“ zaskřehotal a přenesl se do dalšího pokoje nebo možná že již do kuchyně. Sirius si poznačil stránky a odešel do jídelny,kde již byla celá jejich rodina.

Otec se na něj ani nepodíval,zato matka jej sjela tím svým pohledem, tím pohledem který se zarýval až do morku kostí. Nic příjemného. Sirius se usadil vedle Reguluse a chvíli poté co dosedl se začal servírovat oběd. Hodovali do půl jedné a poté se paní Blacková zvedla a odešla do obývacího pokoje dát si svůj pravidelný čaj. Narcissa jí následovala. Obvykle šla i Bella,ale dnes ne. Byl to zvláštní den. Nejspíš se v tomto duchu ponese celý týden.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

FFka

(Newt, 4. 4. 2008 21:39)

Předem se MOOC OMLOUVÁM za reklamu :( ale mám na svém blogu rozepsanou FF o CB a mě... :) kdybys chtěla, přečti si ji a řekni mi jestli ji budeš číst dál když já jí budu dál psát... :)
Budu moc ráda když se tam koukneš.
↓
http://sincerelly.blog.cz/rubriky/ordinary-boy

Jééje!

(Mishelin, 22. 2. 2008 17:27)

Je to perfektné! :D

Už brzooo

(Goddy to ZuziRůže, 20. 2. 2008 17:13)

Už to sepisuju,na konci tohoto týdne snad x)

jeee

(ZuziRůže, 18. 2. 2008 20:57)

Supr...kdy bude další?